skip navigation

DISTRICT 16 TEAMS ADVANCING TO STATE TOURNAMENT

Mn Hockey AND VFW STATE QUALIfIER

GOOD LUCK AT STATE

ROSEAU BANTAM AA


BANTAM AA NORTH REGIONAL CHAMPS

TEAM HIGHLIGHTS

OVERALL RECORD: 30-14-1

TOURNAMENT HIGHLIGHTS

FIRST PLACE:  NORTH REGIONAL 

VFW BANTAM AA STATE QUALIFIER

ROSTER: 
DYLAN JOHNSON,  AARON WENSLOFF, ALEX WENSLOFF, PRESTON LUNDBOHM, TANNER GEORGE, GAVIN HELELAND, MAX STRAND, KELLEN MURPHY, THOR BYFUGLIEN, ISAAC WENSLOFF, ADAM SEVERSON, TEAGAN LaPLANTE, MARKUS NELSON, TYLER BJERK, TEANE BUNN, CARTER CHRISTIANSON

Mn Hockey AND VFW STATE QUALIfIER

GOOD LUCK AT STATE

WARROAD BANTAM A


Bantam A West Regional Champs

TEAM HIGHLIGHTS

OVERALL RECORD:  39-6-1

TOURNAMENT HIGHLIGHTS

FIRST PLACE:  FAIRBAULT 
                                  DISTRICT 16 PLAYOFF
                                  WEST REGIONAL
                                  VFW DISTRICT 9

ROSTER:
DEON COBINESS, ERICK COMSTOCK, EASTON GREEN, LANDON HAGGAN, MATTHEW HARD, GARRETT HENNUM, JACK JONES, JACK KOTLOWSKI, COLIN NEBEL, TODD POWASSIN, CARSON REED, JAYSON SHAUGABAY  AND HAMPTON SLUKYNSKY

MN HOCKEY STATE QUALIFIER

GOOD LUCK AT STATE

ROSEAU PEEWEE AA


PW AA NORTH REGIONAL RUNNER UP

TEAM HIGHLIGHTS

OVERALL RECORD:  40-9-1

TOURNAMENT HIGHLIGHTS

FIRST PLACE:  BEMIDJI LUMBERJACK 
                                  ROSEAU PAUL BROTEN
                                  MN HOCKEY NORTH REGION RUNNER-UP

ROSTER:
ALEX BALLARD, SAWYER GINTHER, AUSTIN HAGEN, JAKE HALVORSON, JAMES JAGUES, GAVIN JENSON, BRENNEN JOHNSON, AUSTIN KLINT, JAKE KVIEN, TUCKER KVIEN, CHRISTIAN LARSON, BRAYTON LEVESQUE, BRADYN THINGVOLD, NOAH URNESS, ABE HINSON

MN HOCKEY STATE QUALIFIER

GOOD LUCK AT STATE

EAST GRAND FORKS PEEWEE A


PeeWee A West Regional Champs

TEAM HIGHLIGHTS

OVERALL RECORD 38-5-1

TOURNAMENT HIGHLIGHTS

FIRST PLACE:  HIBBING
                                  THIEF RIVER FALLS
                                  DISTRICT 16 PLAYOFF
                                  WEST REGIONAL

ROSTER: 
NICK CORBETT, BROCK SCHULTZ, LANDON JAMIESON, GRADY MAGNER, GRANT BURGER, JUDD PESCH, CARSON KNUTSON, COOPER HILLS, JACE VAN EPS, HUNTER VARNSON, CHASE MOE, CHRISTIAN HOLM, JACE FORE, COLE BIES, CHASE MERO, LUCAS WAVRA

MN HOCKEY STATE QUALIFIER

GOOD LUCK AT STATE

WARROAD PEEWEE A


PEEWEE A WEST REGIONAL RUNNER-UPS

TEAM HIGHLIGHTS

OVERALL RECORD: 34-13-1

ROSTER:
BRODY NORRIS, KANON HOFFMAN, LEIF OLAFSON, BRODEN HONTVET, DAMON SKAPPEL, CARSON PILGRIM, BARRETT HONTVET, MURRAY MARVIN-CORDES, JARRETT JANSON, RYAN LUND, WILL HARDWICK, DANE FISH, BEN NORRIS, CONNER ROFF, KYLER LIEN,

MN HOCKEY STATE QUALIFIER

GOOD LUCK AT STATE

BAGLEY PEEWEE B


PEEWEE B WEST REGIONAL CHAMPS

TEAM HIGHLIGHTS

OVERALL RECORD: 20-8-1

TOURNAMENTS

FIRST PLACE:  WEST REGIONAL

ROSTER:
HAIDYN FRIBORG, GAGE GUNDERSON, KAMDEN FONTAINE, MARKUS OLSON, LOGAN WRIGHT, JOSHUA GERBRACHT, GRANT MERSCHMAN, QUINTEN FRIBORG, CONNER NELSON, JACK MARMORINE

NOW ON TWITTER

WE ARE NOW ON TWITTER!

@district_16